fatih gürçay?

‘Fatih Gürçay’ derken?

“ Marka – İnsan – Teknoloji – Edebiyat “

copenhg

‘Eğitim şart’ın geyik olduğunu asla düşün(e)meyen biri olarak Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde İngilizce İşletme bölümünü bitirirken, üşenmeden “Bu okulun bir de ünlü iletişim fakültesi vardı değil mi?” diyerek iletişim bölümünde yan dal programı kapsamında dersler alarak başını göğe erdirmiştir. Bunlarla da yetinememiş, ‘çok’ yüksek eğitim hayalini yerine getirmek için Ege Üniversitesi’nde Pazarlama Tezli Yüksek Lisans programına başlamıştır.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Yüksek lisanstaki ders aşamasında marka ve sosyal medya konulu projelere eğilen bu beyefendi, ders aşamasını tamamlar tamamlamaz da üniversitenin açtığı bir program vasıtasıyla Almanya’daki Trier Üniversitesi’ne tez araştırma maksadıyla göç etmiştir. Almanya’nın soğuk ve didaktik yapısına da bir aydan fazla dayanamayıp, iki ay boyunca sırtında çantası, cebinde çocukluk hevesleri ile Avrupa’yı turlamış, sonunda ne varsa Türkiye’de var diyerek baba ocağı olan İzmir’e geri dönmüştür.

Lisansta ‘onur öğrencisi’ olmuş, yüksek lisansta ne olmuş peki diyenler için, yüksek lisanstaki başarısı ve ‘sosyal medya pazarlaması’ konulu tezi ile Türkiye Bilişim Derneği’nin Turkcell firması ile beraber sunduğu Teknoloji Liderleri Lisansüstü Bursu’na hak kazanmıştır.

Processed with VSCO with a6 preset

Processed with VSCO with a6 preset

Eğitim süresince de boş durmamış yönetim danışmanlığı yapıp uluslararası ticaret konulu eğitimler veren bir firmada bir çok danışmanlık ve eğitim organizasyonlarında aktif görev almıştır. Uzun bir süre kendini sosyal medya ve yönetim danışmanlığına adayan bu genç, dijital medyada ‘okullu bir sosyal medyacı’ olarak okuyor, yazıyor, yorumluyor, paylaşıyor…

Peki şimdi mi ne yapıyor? 5 seneye yakın zamandır Türk Tuborg  firmasında Dijital Pazarlama Müdürü olarak görev alıyor, firmasının internetteki konumlandırmasını sağlıyor. Bireysel olarak ‘Dijital Pazarlama’ , ‘Özelleştirilmiş Etkinlikler’ ve ‘Sosyal Medya’  konulu konuşmalar yapmaya ve eğitimler vermeye de devam ediyor.  Fotoğrafı bir hobiden çıkarıp bir ‘anı yakalama’ aracı olarak kullanmaya başladığından bu yana da fotoğraf konusunda denemelerini sürdürüyor. Bunların yanı sıra isim babası olduğu ‘Beans & the Bear‘ isimli ortak akıl çalışmasının da kurulma aşamasında desteklerini eksik etmiyor.

IMG_1232

Peki bu kadar çok eğitim görmüş ve çalışmış, başka bir şeye zamanı kalmamış” diye içinizden geçiriyorsanız, malesef yanılıyorsunuz. Çok az uyku ile idare etme avantajı vasıtasıyla sahip olduğu boş zamanlarını, övünerek sergilediği kütüphanesinde bol bol okuyarak değerlendirdiği gibi;  savaş sanatlarına, grafik tasarıma ve futbola da ilgi duymaktan geri durmamış. Ayrıca fanatik bir kahve tutkunu olduğunu da unutmamak lazım.

Daha ne olsun…